Blog

Ahşap Kamelya Çeşitleri

Yaz aylarında bahçesi olan evler, siteler ya da çalışma alanları ahşap kamelyalar sayesinde değerlendirilmektedir. Kamelyalar, güneşin zararlı ışınlarına karşın oldukça korunaklı ve serin bir alan yaratmaktadır. Bunun yanı sıra kamelyalar özellikle piknik ya da benzeri aktiviteler için de kullanılabilmektedir.

Kameriye şeklinde de telaffuzu yapılan ahşap kamelyalar tarihin hemen her döneminde farklı türleri ile kullanılmıştır. Ancak geçen zaman ile birlikte hem modellerin ana malzemesi hem de modellerin tasarımlarında belli başlı değişimler yaşanmıştır. Bu sayede ahşap kamelyalar halen, dış tasarımlarda en çok tercih edilen dekor sistemlerinden biri olarak insanların karşısına çıkmaktadır.

Modern Ahşap Kamelya Modelleri

Ahşap kamelya denince akla gelen ilk sistem yanları açık olan ahşap direklerden ibadettir. Ancak günümüzde modern ahşap kamelya modelleri adeta küçük bir kulübe şeklinde tasalanabilmektedir. Modellerin uygulama alanları büyük olduğunda yaz bahçesi şeklinde de oluşturulması mümkün olmaktadır. Üstelik modern olan modellerde tercih edilen ana malzeme sayesinde en sıcak günlerde bir serin bir ortam elde edilmesi mümkündür. Tamamen kapalı olan modellerde büyük camlar kullanılarak maksimum ferahlık elde edilmektedir. Ayrıca modellerin cam kapıları da isteklere göre eklenebilmektedir. Daha klasik bir ahşap kamelya için ise yarı açık olan modeller kendini göstermektedir. Bu tip kamelyalarda giriş kısmı açık bırakılmaktadır. Kare, yuvarlak ya da ekstram modelleri olan kamelyalara oturma alanları da eklenebilmektedir.

Ahşap Kamelya Modellerinde Fiyatlar

Ahşap kamelya modelleri klasik ve modern olmak üzere iki ana başlık üzerinden satışa sunulmaktadır. Satış başlıkları fiyatları yakından alakadar etmektedir. Bunun yanı sıra fiyatlar, kamelyaların imal edildiği malzemelerle de ilişkilidir. 1.sınıf malzemeler kullanılarak yapılan hakiki ahşap olan ahşap kamelyalar daha pahalıdır. Ancak bu tip modellerin kullanım ömürleri de oldukça uzundur. Son olarak fiyatların net bir rakam almasında inşa edilecek olan ahşap kamelyanın büyüklüğü ya da tam kapalı olup olmaması da kendini göstermektedir. Çünkü tam kapalı olan ahşap kamelyalarda kapı ya da pencere sistemleri gibi ekler gerekmektedir. Ek sistemler ise her daim fiyatların artması olarak sonuç vermektedir.

İlgili Gönderiler

Leave a Comment