Blog

Ahşap Kamelya Fiyatları Hakkında

Dış tasarım için hem geçmişte hem de günümüzde kullanılan mobilyalar bulunmaktadır. Ahşap kamelyalar da bu tip mobilyalardan biridir. Yakın zamana kadar sadece site bahçelerinde ya da müstakil evlerin bahçelerinde görülen kamelyalara artık kafe gibi işletmelerde de sıklıkla rastlanmaktadır.

Ahşap kamelya modelleri ya da türleri ihtiyaçlara göre belirlenebilmektedir. Sadece bir oturma alanı isteyen müşteriler için düz şekilde tasarlanmaktadır. Ancak tam bir yazlık alan ya da mangal alanı oluşturmak isteyen müşteriler için ise tasarımlar oldukça özel hale getirilebilmektedir. Son yıllarda pek çok ahşap kamelya içine barbekü yapılabilmesi için alanlar oluşturulmuştur.

Ahşap Kamelya Fiyatları

Ahşap kamelyalar fiyat bakımından tek rakamlar olan mobilya türleri arasında bulunmamaktadır. Çünkü oldukça farklı türleri ve ana malzemeleri vardır. Malzemeler, modeller ya da boyutlar fiyatların değişim göstermesinin ana nedenleridir. Ahşap kamelya fiyatları tercihlere göre daha uygun hale getirilebilmektedir. Pek çok insan materyal kalitesini düşürerek uygun fiyat elde etmeye çalışmaktadır. Ancak bunun yerine alan daraltılması ya da model değişimlerine gidilmesi daha doğru olacaktır. Çünkü bu sayede oluşturulan ahşap kamelyalar maksimum ömür ile kullanılabilmektedir. Materyalleri kötü olan ahşap kamelyalar doğa şartlarına dayanıklı olmadığı için kısa süre içerisinde sıkıntılara yol açabilmektedir. Ayrıca modellerin yarı kapılı ya da tam olarak kapalı şekilde tasarlanması da fiyat listesinde değişimlere neden olabilmektedir.

Ahşap Kamelyalarda Modeller

Tasarımları gerçekleştirilen ahşap kamelya modellerinde istekler önemlidir. Pek çok insan yaz aylarında sadece güneşten korunmak için bir alan istemektedir. Bu tip isteklere binaen üzerinde belli korumaya sahip olan, tercihe göre çiçeklendirilebilen modeller önerilmektedir. Ancak bahçelerinde yemek yeme alanı oluşturmak isteyen müşteriler için ahşap kamelya modellerinde masa konulabilecek şekilde tasarımlar oluşturulmaktadır. Temel ahşap renklerinde üretimi yapılan modeller, doğal koşullara dayanıklı olan materyaller ile boyanabilmektedir. Böylece istenen her renk ahşap kamelya oluşturtulabilmektedir. Tamamı kapalı olan modellerde ise küçük bir ev havası yaratılmaktadır. Ancak kapalı olan modellerin cam oranlarının yüksek olması ve tek bir odadan oluşması ev formundan çıkmasını da rahatlıkla sağlamaktadır.

İlgili Gönderiler

Leave a Comment