Blog

Ahşap Piknik Masası İmalatı

Ahşap piknik masası ve ahşap piknik masası fiyatları ile ilgili tüm detaylı bilgiler sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca özel olarak siparişleriniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Türk kültürlerinden biri olan piknik yapmak son yıllarda ahşap piknik masaları sayesinde gerçekleştirilmektedir. Masalar aynı zamanda evlerin gerek teraslarında gerek bahçelerinde bir dekor olarak da kullanılabilmektedir. Üstelik bu sayede mekânlarda ekstra kullanım alanları da yaratılmış olmaktadır.

Ahşap piknik masası. kullanım alanlarına göre değişim göstermektedir. Bu bağlamda sabit masaların üretildiği gibi taşınabilir ya da katlanabilir olanlar da üretilmektedir. Katlanabilir özellikte olan ahşap piknik masalarında modellerin boyutları küçük tutulmaya çalışılmaktadır. Böylece masalar, araçlara sığarak kolay bir şekilde bir yerden bir yere götürülebilmektedir. Büyük modellerde katlanabilir olanlar ise bahçe içerisinde taşıma işlemlerini kolay hale getirmektedir.

ahşap piknik masası
ahşap piknik masası

Ahşap Piknik Masası Materyalleri

Ahşap piknik masası. Satışa hazır hale getirilen ahşap piknik masası materyalleri bir türden oluşmamaktadır. Modellerine ya da kalitelerine göre pek çok farklı ağaç türünden ahşap piknik masası elde edilebilmektedir. Bu alanda sayış oranları en yüksek olan materyallerden biri ladindir. Ladinden üretimi yapılan ahşap piknik masası modelleri uzun süre dayanıklı olması ile bilinmektedir. Bunun yanı sıra ülkemizde en çok tercih edilen materyallerinden biri de ithal çamdır. İki tür masa da emprenye edilmektedir. Yapılan çalışmalar neticesinde masların hem kurtlanmaya hem de nemden ve yağıştan ötürü küflenmeye karşın korumaya alınması sağlanmaktadır. Masalar farklı temizleme çalışmaları ile yüzeylerine zarar verilmediği sürece kalitesini devam ettirmektedir. 

Ahşap Piknik Masası Renkleri

Ahşap piknik masası. Günümüzde ahşap piknik masası tek renkten oluşmamaktadır. Yakın geçmişe kadar renk alternatifleri doğal olan renklerden ibaretti. Kahverengi tonlarından oluşan ya da ahşabın özel rengi korunarak yapılan ahşap piknik masaları sıklıkla satılmaktaydı. Günümüzde de halen satılan bu tip modellere renk alternatifleri de eklenmiştir. Özel modelleri sayesinde hemen her renkte ahşap piknik masası bulmak mümkündür. Özellikle ana sınıfları ya da çocuk bahçeleri gibi alanlarda tercih edilen ahşap piknik masası modellerinde olabildiğince renk kullanımına dikkat edilmektedir. Son olarak satın alınan klasik renklerden oluşan ahşap piknik masası modelleri özel boyalar ile sonraki zamanlarda da boyanabilmektedir. Boyama işlemleri aynı zamanda masaların yenilenmesini de sağlamaktadır.

İlgili Gönderiler

Leave a Comment