Blog

Ahşap Piknik Masası Tasarımları

Günümüzde hemen her yerden ahşap piknik masası satın almak mümkündür. bu alanda özellikle online alışveriş yapan bireylerin sayısı oldukça fazladır. Özel tasarımların da halen yaptırılabildiği piknik masalarında hazır olan modeller de rahatlıkla sipariş verilebilmektedir.  Dikkat edilmesi gereken alanlara özen göstermek memnuniyet garantili bir alışveriş süreci geçirilmesini sağlamaktadır.

Kaliteli ahşap piknik masası alımlarında öncelikle materyallere dikkat edilmelidir. Piyasada fiyatlardan kısılmak için uygun olmayan malzemelerden üretim yapan firmalar bulunmaktadır. Bu tip materyaller kısa süre içerisinde çürüdükleri ya da kabarma yaptıkları için beklentileri karşılamamaktadır. Alım öncesinde 1.kalite ürünler bundan ötürü tercih edilmeye çalışılmalıdır.  

Ahşap Piknik Masası Boyutları

Piknik masaları denice akla ilk olarak dört ya da altı kişilik modeller gelmektedir. Ancak günümüzde satışa sunulan ahşap piknik masası modelleri sadece bunlardan ibaret değildir. Beşgen şeklinde çoklu kullanıma uygun olan daha büyük modellerin satın alınması da mümkündür. Bu tip kendinden oturacağı da bulunan modeller aynı zamanda bahçe dekorasyonları için de oldukça uygun önerilerden biri olarak öne çıkmaktadır. Kullanım alanlarına göre arabada taşımaya uygun katlanabilir piknik masalarında boyutlar daha küçük tutulmaktadır. Böylece arabaların bagajlarına sığabilen modeller her yerde kullanıma açılabilmektedir. İki kişilik piknik masaları da son yıllarda sık bir şekilde tercih edilmektedir. İki kişilik masalarda kare, yuvarlak ya da dikdörtgen şekiller bulunmaktadır.

Ahşap Piknik Masası Bakımı

Satılan ahşap piknik masalarının bakımı için belli konulara dikkat edilmelidir. Öncelikle kaliteli ürünler çürümeye ya da kurtlanmaya karşı özel şekilde kaplanarak satılmaktadır. Bu neden yüzünden temizlik sırasında masaların üzerini kazımak oldukça yanlıştır. Bunun yanı sıra materyal ahşap olduğu için kimyasal temizleyicilerden de olabildiğince uzak durulması gerekmektedir. Doğal bir şekilde temizlenmesi gereken ürünlerde hafif nemli bezlerin kullanımı önerilmektedir. Ayrıca belli renklerde satın alınan ahşap piknik masalarının her daim aynı renkte muhafaza edilmesi de zorunlu değildir. Zaman içerisinden özel olan ahşap boyaları ile masalar yenilenebilmektedir. Yenileme çalışmaları da bakım olarak algılandığı için ahşap piknik masalarının ömürleri de uzamış olmaktadır.

İlgili Gönderiler

Leave a Comment