Blog

Ahşap Piknik Masasında Modeller

Kaliteli ahşap piknik masaları farklı modellerde satılmaktadır. Pek çok hava koşuluna dayanıklı olan masalar, aynı zamanda katlanabilir olmak gibi ekstra özelliklere de sahiplerdir. Böylece masa alışverişi yapmak isteyen müşteriler, alışverişlerini ihtiyaçlarına binaen tamamlayabilmektedir. Modellerde kullanılan ahşapların kalitesi de alışveriş sistemlerini belirlemektedir.

Günümüzde geçmişe göre ahşap piknik masası satın almak daha kolaydır. Oldukça esnek modellerde üretilebilen masalarda, özel tasarımların gerçekleştirilmesi de mümkündür. Özel tasarımlar, masa kullanım alanı olarak küçük bahçeler ya da teraslar gibi alanların belirlenmesinde büyük yardımcı olarak kendini göstermektedir. Ayrıca özel tasarımlarda renk gibi konularda da alternatifler oldukça fazladır.

Renkli Ahşap Piknik Masası

Yakın geçmişe kadar rastlanan ahşap piknik masası modellerinde tek renk bulunmaktaydı. Gerçek ahşap renginde olan masalar, orman içlerinde natürellik sağlayarak oldukça hoş bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Halen orman içi gibi piknik alanlarında doğal olan modellerin kullanıldığı bilinmektedir. Ancak ahşap piknik masası modelleri sadece bu amaca hizmet vermemektedir. Pek çok okulda ya da kreşte piknik masaları tercih edilmektedir. Böyle alanlarda ya da ev dekorasyonlarında ise renkli olan modellerin kullanımı uygun olmaktadır. Ayrıca klasik renklerde olan ahşap piknik masası modelleri sonraki zamanlarda özel sprey boyalar ile boyanabilmektedir. Sprey boyalar sayesinde fırça izi olmaksızın istenen renklerde farklı görünümlere sahip masalar kısa süre içerisinde elde edilmektedir.

Sırtlı Ahşap Piknik Masası

Piyasada yer alan ahşap piknik masaları içerisinde modeller oturaklı ve oturaksız olarak farklı ana başlıklar oluşturmaktadır. Oturaklı olan modeller anında kullanım avantajı yarattığı için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu alanda sıklıkla tercih edilen modellerden biri de sırtı olan ahşap piknik masası modelleridir. Sırtı olmayan ve sade sıra şeklinde üretilen modellerde uzun süreli oturmalar bir süre sonra rahatın bozulmasına neden olabilmektedir. Özellikle bahçe gibi özel alanlar için alınacak olan piknik masalarında sırtlı modeller bu yüzden önerilmektedir. Sırtı olan sıralar yaslanarak uzun süre bahçe keyfi yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca isteklere göre masaların oturak kısımlarına özel minderler de diktirilerek görünümlerin farklı olması sağlanmaktadır. 

İlgili Gönderiler

Leave a Comment