Blog

Büyük Köpek Kulübesi Modelleri

Piyasada yer alan pek çok farklı köpek kulübesi modeli bulunmaktadır. Modellerin erişimi ya da satın alınmasında bakımı yapılacak olan köpeğin cinsi ya da kaç tane köpeğin olduğu gibi unsurlar ilk aşamada düşünülmelidir. Bu dayede insanların en iyi dostları olarak bilinen köpeklerin rahat etmeleri sağlanabilmektedir.

Köpek cinslerinin tamamı aynı boyutlara sahip olmamaktadır. Bazı cinsler büyüdükleri zaman ebat bakımından oldukça geniş alan kaplayabilmektedir. Bu nedenden ötürü büyük köpek kulübesi üretimleri de yapılmaktadır. Köpek sahipleri alımlarında köpeklerinin ileriki dönemlerde erişebilecekleri ebatlar hesaplayarak kendilerine en uygun modeli satın alabilmektedir. Böylece ilerideki dönemlerde yeni bir kulübe alımı ya yapılmamış olmaktadır.

Köpek Kulübesinde Ebatlar

Köpek kulübesi ebatları açısından genellikle S, M, L ya da XL gibi modeller satılmaktadır. Bu tip modellerde S olanlar yavru olan köpekler için uygun görülmektedir. Bazı köpekler ise cinsleri gereği çok büyümemektedir. Daha önce hiç kulübe alışverişi yapmamış olan bireyler köpeklerini ölçerek işe başlamalıdır. Ölçümler köpeklerin kafalarından başlayarak kuyruklarına kadar devam etmelidir. İdeal olan alışverişlerde köpeklerin ebatları ile kulübenin ebatları birbirine tam olarak uymalıdır. Ortalama büyüklükle büyümelerini tamamlayan köpek türleri için alışverişlerde M ya da L olan modeller tercih edilmelidir. Bazı köpek türleri ise oldukça büyümektedir. Böyle köpek türlerinin beslenmesi halinde alışverişler XL olan modeller ile tamamlanmalıdır.

Standart Köpek Kulübesi Modelleri

Son yıllarda köpek kulübesi modellerinde oldukça farklı sistemler kullanılabilmektedir. Evinde birden fazla köpek bekleyen bireyler tercihlerine göre iki katlı olarak kulübe tasarımı bile yaptırabilmektedir. Ancak köpek kulübesi alımlarında genel amaç, köpeklerin yaz aylarında aşırı sıcaklardan korunmalarıdır. Aynı şekilde kulübeler soğuktan ve ıslanmaktan da köpekleri korumaktadır. Bu neden yüzünden modellerde belli standartlar da bulunmaktadır. Örneğin her köpek kulübesinde mutlak suretle bir taban olmalıdır. Ahşap tabanlar sayesinde köpeklerin toprakları kazması da önlenebilmektedir. Ayrıca taşınabilir olan bu tip kulübeler çok soğuk günlerde kulübelerin evlere aktarımının yapılmasına da olanak tanımaktadır. Standart modellere isimlik ya da mamam kapları için özel tasarımlar da yapılabilmektedir.

İlgili Gönderiler

Leave a Comment