Blog

Doğal Ahşap Piknik Masası

Ahşap piknik masaları park, bahçe ya da piknik alanlarında konforlu zaman geçirilmesini sağlamaktadır. Bu açıdan özellikle son yıllarda satış konusunda maksimum rakamlara ulaşan masalar aynı zamanda farklı modelleri sayesinde şık bir dekorasyon sistemi oluşturulmasına da yardımcı olmaktadır.

Masaların imal edilmesinde genellikle doğa şartlarına en uygun olan materyaller kullanılmaktadır. Ahşabın da pek çok farklı türünün olması kaliteli ahşap piknik masası kavramının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.  Kaliteli modellerin satın alınmasından sonra uzun ömürlü bir masaya sahip olunduğundan ötürü, fiyat dalgalanması kullanım yıllarına oranlandığında sonuçlar oldukça iç açıcı olarak görülmektedir.

Ahşap Piknik Masası Çeşitleri

Piyasada olan ahşap piknik masası çeşitleri farklı modellerden meydana gelmektedir. Bazı durumlarda müşteri isteklerine özel olarak çalışmalar da yürütülebilmektedir. Ayrıca çeşitlerin kaliteli olanları doğal yollardan küflenmeye ya da kurtlanmaya karşı korumalı olarak üretilmektedir. Modeller arasında bazı türlerin satış oranları oldukça yüksektir. Kendinden oturağı olan modeller sıklıkla tükenmektedir. Bunlara ek olarak geçmiş yıllarda dikdörtgen olarak üretimi yapılan çeşitler günümüzde beşgen gibi farklı şekillerde de imal edilmeye başlanmıştır. Modellerin üretimlerinde kişi sayısının artması kullanılan malzemelerin de artmasına neden olmaktadır. Bu da fiyat artışı olarak faturalara yansımaktadır. Özellikle belli zaman dilimlerinde gerçekleştirilen kampanyalardan yararlanılması halinde en kaliteli materyallere sahip olan ahşap piknik masası modellerinin uygun fiyatlar ile satın alınması garantilenmektedir.

Kaliteli Ahşap Piknik Masası

Piknik masalarında kalitenin anlaşılmasında belli başlı etmenler bulunmaktadır. Kaliteli ve modern ahşap piknik masası modellerinde öncelikle ahşabın türüne bakılmaktadır. Örneğin bu alanda sakız çamı, kullanılmaması gereken materyallerden biridir. Çünkü bu çam türü içerisinde bulunan reçine dolayıcı ile zaman içerisinde üzerinde yapışkan bir tabaka oluşmasına neden olmaktadır. Yapışkan tabakanın oluşmaması için ise belli fırınlama sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. Ya da direkt olarak ithal çamlardan veya ladinlerden imal edilen masalar satın alınmalıdır. Masaların kalitesini belli eden etmenlerden bir diğeri de kalınlıklarıdır. Kaliteli olan ahşap piknik masası modellerinde masaların üst bölümleri de oturak kısımları da yüksek ağırlıkları çekecek kalınlıkta üretilmektedir.

İlgili Gönderiler

Leave a Comment