Blog

Kaliteli Ahşap Piknik Masası

Piknik masaları, kullanıcıları için oldukça iyi dinlenme alanları yaratmaktadır. Ahşap piknik masası modelleri yaz tatillerinde de bahçe tasarımlarında da orman pikniklerinde de tercih edilebilmektedir. Böylece gidilen yerlerde ekstra dinlenme alanı aramakla zaman kaybı da yaşanmamış olmaktadır.

Kaliteli ahşap piknik masası alışverişleri için masaların içeriklerinin tamamının bilinmesi gerekmektedir. Günümüzde hakiki ahşap kullanılarak imali yapılan masaların uzun süreli kullanım ömürleri bulunmaktadır. Ancak bunun yanı sıra ahşap görünümlü plastiklerden ya da metal türevlerinden piknik masalarının üretildiği de bilinmektedir. Bu alanda alımlarda müşterilerin istekleri ya da fiyat kriterleri modellerin ve materyallerin seçilmesinde kendini göstermektedir.

Oturaklı Ahşap Piknik Masası

Oldukça büyük olan ağırlıkları bile kolay bir şekilde taşıyabilen masalarda modeller temel ayrımlarla satılmaktadır. Ahşap piknik masası modellerinde en önemli olan farklardan biri masaların oturaklarının bulunup bulunmadığıdır. Pek çok masa, özellikle sabitlerse oturakları ile birlikte monteli şekilde satışa sunulmaktadır. Masalarım büyüklükleri ya da küçüklükleri oturakların boyutlarını da ayarlamaktadır. Sıra halinde olan oturaklar, yeni çıkan modellerde sırt desteği de sağlamaktadır. Sırt desteği olan modellerde yan kollar da yine isteğe göre eklenebilmektedir. Sabit olanların bulunduğu gibi modeller arasında sıraları sabit olmayanlar da vardır. Ayrıca oturaklı olan modellerin masaları ayrı oturakları ayrı renklerde de olabilmektedir. Renk seçimleri müşteri isteklerine göre de ayarlanabilmektedir.

Oturaksız Ahşap Piknik Masası

Satılan ahşap piknik masaları arasında oturakları bulunmayanlar da vardır. Bu tip modeller sadece masadan ibarettir. Masa boyutları oturaklı olan modellerde olduğu gibi iki kişilikle başlayarak 8 ya da 122 kişiliğe kadar devam etmektedir. 4 ve 6 kişilik gibi ara boyların da olduğu modellerde katlanabilir sistem de uygulanabilmektedir. Katlanabilir sistemler daha çok kalınlığı az olan masalarda tercih edilse de müşteri istekleri özel tasarımların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu alanda sade masa alımlarından sonra özel tabureler de satın alınabilmektedir. Oturaksız olan modeller bahçelerde dekor olarak kullanılan piknik masalarında da tercih edilebilmektedir. Böylece ev sahipleri, hali hazırda var olan tabure ya da sandalyelerini de değerlendirebilmektedir.

İlgili Gönderiler

Leave a Comment