Blog

Köpek Kulübesi Modelleri

Köpekler, cinslerine göre oldukça farklı özellikler gösterebilmektedir. Bu alanda köpek kulübesi kullanımı, köpek sahiplerinin de köpeklerin de rahat bir nefes almasını sağlamaktadır. Özellikle tüy döküm zamanlarında ya da soğuk günlerde kulübeler kendinden beklenen faydayı gözle görülür bir şekilde göstermektedir.

Köpek kulübesinde modeller konusuna geçilmeden önce ebatlardan emin olunmalıdır. Bunun nedeni ise her köpeğin farklı bir boyuta kadar büyümesidir. Bazı köpekler oldukça büyüdükleri için standart olan kulübeler onlara küçük gelebilmektedir. Köpek sahipleri kulübe alışverişlerinden önce köpeklerinin cinsine göre değişim gösterebilen büyüklükleri hakkında bilgi edinmelidir. Böylelikle en doğru kulübe alışverişi yapılabilmektedir.

Köpek Kulübesi Farklı Modeller

Geçmiş yıllara bakıldığında şimdilerde köpek kulübelerinde oldukça farklı modeller olduğunu söylemek mümkündür. Öncelikle modellerde köpeklerin maksimum derecede rahat etmesi sağlanmaktadır. Bunun için ise kış aylarında yatırım sağlanan modeller satılmaktadır. Yalıtım malzemeleri ise köpek sahipleri tarafından kısa süre içerisinde takılıp çıkarılabilmektedir. Bu sayede sıcak yaz aylarında serin, soğuk kış günlerinde ise sıcak bir kulübe elde edilebilmektedir. Modeller konusunda düz çatılı ya da üçgen olanlar da kendilerini göstermektedir. Ayrıca artık pek çok modelde, kulübenin yan kısmına belli bir bölüm inşa edilmektedir. Böylece köpeklerin mama ve su kapları da kulübeye dâhil olan bu bölümde bulundurulabilmektedir. Daha düzenli bir görünüm isteyen köpek sahipleri için bu tip modellerin satın alınması tavsiye edilmektedir.

Renkli Köpek Kulübeleri

Köpek sahipleri için köpek kulübesi modelleri sadece materyal açısından değişim göstermemektedir. Aynı zamanda kulübelerin dış görünümleri de oldukça önemlidir. Bu kapsamda özellikle renkli olan modeller önerilmektedir. Ahşap köpek kulübesi modellerinin uygun boya malzemeleri ile istenen her renge boyanması mümkündür. Ancak köpeklerin sağlığı için tercih edilen boya materyallerinin uygunluk testlerinden geçip geçmediğinin de kontrolü yapılmalıdır. Bu sayede köpeklerin cinslerine uygun olarak görülen renklerde kulübelerinin olması sağlanabilmektedir. Üstelik istenen zaman dilimlerinde kulübeler yeniden boyanarak farklı bir görünüm yakalanması da sağlanabilmektedir. Renkli olan köpek kulübelerinin de klasik olanlarının da çatı kısımlarında farklı materyal kullanımlarıyla değişik görünümler yakalanması da mümkündür.

İlgili Gönderiler

Leave a Comment