Blog

Modern Ahşap Piknik Masası

Ahşap piknik masası sadece piknik yapmak için kullanımda olan masalardan oluşmamaktadır. Bu alanda pek çok bahçe ya da park dekorasyonu için de ahşap piknik masası modellerine ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle farklı boyutlarda ve modellerde üretilen masalar kolay temin edilebildikleri için dış dekorasyon önerilerinde akla ilk gelen sistemlerden birini oluşturmaktadır.

Günümüzde hemen her yerde ahşap piknik masası çeşitleri bulunabilmektedir. Çeşitlerde sadece dış görünüm açısından fark bulunmamaktadır. İmal aşamasında kullanılan materyallerin de değişik olması masaların birbirlerinden farklı olmasının en önemli nedenlerinden biridir. Masaların ortaya çıkmasında ithal çamlardan ladinlere kadar pek çok farklı materyal tercih edilebilmektedir.

Modern Ahşap Piknik Masası Modelleri

Kullanımda olan ahşap piknik masası modelleri uzun bir liste oluşturulmasına yetecek kadar fazladır. Liste, var olan modellerin nerelerde kullanılacaklarına yönelik yapılan sorgulamalardan sonra kısaltılabilmektedir. Modeller arasında bahçelerde dekorasyon için tercih edilecek model teminlerinde sabit olanlar tercih edilmektedir. Sabit olan modeller oturaklı ya da sade masa şeklinde satılabilmektedir. Oturaklı modellerde ise sırt destekli olanlar ya da düz sıra şeklinde olanlar olmak üzere farklı başlıklar bulunmaktadır. Modellerdeki bir diğer fark da boyutlardır. Kullanıcılar iki ya da dört kişilik masalar alabilecekleri gibi 12 kişiliğe kadar değişim gösteren büyüklükteki masaları da satın alabilmektedir. Ancak masaların boyutları arttığında otomatik bir şekilde fiyatlarında da artış meydana gelmektedir.

Ahşap Piknik Masası Kullanımı

Kaliteli ahşap piknik masası uzun süreli kullanım garantisi vermektedir. Minimum beş yıl ile başlayan garantilerde kullanım şekilleri çok önemlidir. Masaların hatalı kullanımları sonrasında belli sıkıntılar kendini göstermektedir. Sıkıntılardan biri de yanlış temizleme sistemlerinden meydana gelmektedir. Zararlı kimyasallar ile temizlenmek istenen masalar, zırhlarının ortadan kalkması nedeni ile korumasız bir hal almaktadır. Koruma kalkanları ya da cilaları yok olan masalarda çürüme ve kurtlanma gibi sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Bu neden yüzünden temizlik sırasında kimyasal kullanımından kaçınmak oldukça önemlidir. Son olarak birkaç yılda yapılan kaliteli bakımlar ye da masaların yeniden cilalanması beş yıllık olan ömrün maksimum rakamlara ulaşmasını sağlamaktadır.

İlgili Gönderiler

Leave a Comment