Blog

Pergole Hakkında

Modern ev dekorasyonlarında pergole ilk tercih edilen mobilyalardan biridir. Özellikle bahçeli evlerde olmazsa olmazlardan biri olarak gösterilen pergoleler aynı zamanda teraslarda da kullanılabilmektedir. Mobilyalar sayesinde evlerin dış kısımlarında güneş korunaklı inşa edilmektedir. Böylece evlerin dış mekânları yaz aylarında istenen şekillerde kullanılabilmektedir.

Yakın geçmişe kadar çok tercih edilmeyen bu sistemler özellikle son birkaç yıldan beridir kafelerde de tercih edilmeye başlanmıştır. Pergola modellerinin artmasından sonra ticari işletmelerinde de kullanılmaya başlayan bu sistemler şık bir görünüm için artık olmazsa olmazlardan biri olarak gösterilmektedir. Kökeni farklı ülkelere dayanan mobilyalar için özel tasarımlar yaptırılması mümkündür. Ya da büyük yapı marketlerinden hazır ürünler de alınabilmektedir.

Pergole Kurulumları

Pergola tasarımlarının özel olarak yaptırılması bireylere bu alanda daha büyük bir söz hakkı vermektedir. Çünkü özel tasarımlarda renk ve model konusunda müşteriler adeta sınırsız olarak hareket edebilmektedir. Üstelik alanların ölçülerine göre tasarımları yapılan modeller maksimum kullanım avantajı ile birlikte gelmektedir. Mobilyaların kurulum ya da monte etme işlemleri ise işlerinde uzman olan ustalar tarafından kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bunların yanı sıra isteyen bireyler büyük yapı marketlerinde olan modeller üzerinden de alışverişlerini tamamlayabilmektedir. Böyle alışverişlerde ürünlerin kurulumları müşterilere aittir. Yine de kurulum için ek maliyetler neticesinde usta tutulabilmektedir. Ödenen miktar yüksek olmadığı için yine uzmanlardan yardım alınarak kurulumlar gerçekleştirilebilmektedir.

Farklı Pergole Modelleri

Değişen dekorasyon sistemleri çerçevesinde farklı pergola modelleri de ortaya çıkmıştır. Geçmiş zamanlarda sadece ahşaptan üretilen sistemlerden oluşan bu aksamlar ardık elektronik şekilde de ortaya çıkabilmektedir. Elektronik modellerde kış aylarında kapanma özelliği bulunmaktadır. Böylece yaz aylarında güneşten koruyan pergolalar kış aylarında kapatılabilmektedir. Bunların yanı sıra artık ahşap olan modellerin de farklı türlerine rastlamak mümkündür. Özellikle farklı renklerde olan pergolalar, mekânlarda büyük farklar yaratmaktadır. Modeller arasında sadece bank şeklinde olan pergolalar ile oturma alanları yaratmak mümkündür. Bunun yanı sıra tercih edenler için verandalar üzerinde uzunlu sistemler üzerinden tasarımlar da oluşturulabilmektedir. İsteyen müşteriler pergolalarını piknik masası olarak satın alıp kullanım alanlarını geniş tutabilmektedir.

İlgili Gönderiler

Leave a Comment