Blog

Uzun Ömürlü Köpek Kulübesi

Köpekler hem evlerin içlerinde hem de bahçe gibi bölümlerinde bakılabilen evcil hayvanlardır. Dışarıda bakımı yapılacak olan köpekler için köpek kulübesi alınması gerekmektedir. Böylece hayvanların, doğa şartlarına karşın korunabilecekleri ve kendilerine ait olan bir evleri olmuş olmaktadır.

Köpek kulübelerinde pek çok farklı model bulunmaktadır. Köpek kulübelerinde modeller öncelikle ana materyaller üzerinde ayrım yapılması ile kendini belli etmektedir. Bu alanda modeller ahşaptan üretilebilmektedir. Ya da kaliteli plastiklerden üretimi yapılan kulübeler de bulunmaktadır. Ahşap olan modeller yaz aylarında serin olurken soğuk günlerde ısınmayı kolaylaştırmaktadır. Ancak iki model de uzun ömürlü olarak kullanıldığından tercihler alıcılara bırakılmaktadır. 

Köpek Kulübesi Modelleri

Köpek kulübesi modelleri özellikle son yıllarda alternatiflerini oldukça geliştirmişlerdir. Bu sayede pek çok farklı model arasından karar vermek mümkün olmaktadır. Öncelikle model farklılıkları çatı tipi ile kendini göstermektedir. Piyasada düz çatılı olan modeller bulunduğu gibi üçgen şeklinde olan kulübeler de bulunmaktadır. Üçgen olan modeller genellikle şık bir gürünüm elde edilmesini sağladığı için daha çok satılmaktadır. Ancak köpeklerinin boyutları büyük olan bireyler üçgen olan çatıları tercih etmek zorundadır. Bu sayede köpekler, kulübe içlerinde daha rahat bir hareket alanı elde edebilmektedir. Köpeklerin kulübe kullanımları aylara göre değişim gösterebileceğinden kapıları çıkarılıp takılabilen modeller de sık bir şekilde satılmaktadır.

Kaliteli Köpek Kulübesi Modelleri

Köpek kulübelerinde kalite aslında kullanışlı olunup olunmadığın göre kendini belli etmektedir. Bu bağlamda öncelikli olarak bakılması gereken şey, köpeklerin doğalarıdır. Örneğin bazı köpekler, belli dönemlerde kendilerine ait olan kulübenin üst kısımlarında yatarak alanlarını belli etmek istemektedir. Bu gibi köpeklere sahip olan bireyler düz çatılı olan modelleri tercih ederek kaliteli bir kullanım sağlanabilmektedir. Aynı şekilde kullanımlar açısından materyallere dikkat edilerek de kalite sağlanabilmektedir. Köpeklerin sağlıklarının korunması için 1.sınıf kerestelerden üretilen modellerin tercih edilmesi önerilmektedir. Bu alanda köpek sahiplerinin belli aralıklarla kulübelerin temizliğini sağlamaları da gerekmektedir. Temizlik, kaliteli köpek kulübelerinin ömürlerini uzatırken, köpeklerin de belli bakterilerden kaynaklanan hastalıklardan uzak durarak daha sağlıklı bir hayata sahip olabilmelerini sağlamaktadır.

İlgili Gönderiler

Leave a Comment